/Seda Sakallı: Şimdi Ev Alma Zamanı

Seda Sakallı: Şimdi Ev Alma Zamanı

My Homme Gayrimenkul Sahıbı Seda Sakallı: Şimdi Ev Alma Zamanı Sakallının Gazetemize yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

Sakallı; Faiz oranlarındaki indirim henüz ev fiyatlarını etkilemedi. Konut satın almak istiyorsanız, ev fiyatlarının artmadığı bu avantajlı dönemi kaçırma. Faiz inerken ev fiyatları yükseliyordu Uzun yıllar faiz indirimi sonrasında ev fiyatlarının yükselmesine tanıklık ettik. Bu durum kısır döngü olarak devam etti. Konut kredisi faiz indiriminin ardından müteahhitler ev fiyatlarını yükseltiyordu, ardından ikinci el ev fiyatları da artıyordu.

Son faiz indirimi sonrasında şimdilik ev fiyatlarında yükselme yok. Konut fiyatları düştü Son 1 yılda özellikle de Mersin”de ev fiyatlarında düşüş oldu. Yaklaşık olarak %20’yi bulan fiyat düşüşü var. Konut kredisi faiz oranlarında da %50’yi aşan indirimler oldu. Örneğin yaklaşık 1-2 yıl önce ev satın alan birine göre daha avantajlı konumdasın. Bu yüzden şu sıralar ev satın almayı düşünüyorsan bu fırsa Şimdi ev almanın tam zamanı Faiz oranlarındaki indirim henüz ev fiyatlar